Klasa VII

Siódmą klasę można porównać do długiej podróży na morzu, podczas której wszystkie zdolności zostają wystawione na próbę, budząc w ten sposób nowe umiejętności.

Siódmoklasiści wyruszają w rejs...
Epoka Wielkich Odkryć Geograficznych, czyli wiek eksploracji, który odpowiada wewnętrznemu popędowi uczniów, by zobaczyć kolejną grań i znaleźć ścieżkę, której nikt wcześniej nie znalazł, jest blokiem, który zachęca każdego ucznia do poszerzenia swojego spojrzenia i rozważenia nowych możliwości. Przedstawieni są odkrywcy z całego świata i największe odkrycia, które wpłynęły na rozwój świadomości ludzkiej. O odkryciach naukowych i powstaniu nowoczesnej nauki opowiadają także biografie ludzi, którzy przekroczyli granice tego, co było znane, i którzy promowali nowy sposób myślenia.

W siódmej klasie uczniowie zapoznają się ze sztuką rysowania perspektywicznego. Dzięki temu przedmiotowi uczniowie uczą się dokładnego stosowania praw geometrycznych i towarzyszących im umiejętności artystycznych, aby rysować to, co widzą, w sposób naukowy. Geometria ma natychmiastową wartość praktyczną. Wykonanie dokładnego rysunku domu, wnętrza pokoju czy konkretnego detalu klatki schodowej wymaga konstrukcji perspektywicznych. Rozwija to świadomość i zmysł obiektywnej obserwacji. Atmosfera, która powstaje w tym bloku pozwala na dzielenie się pomysłami i zachęca uczniów do wspólnej pracy, tworząc w ten sposób środowisko wzajemnego uczenia się.

Na historii uczniowie omawiają europejski renesans, który podkreśla mocne i słabe strony człowieka. Od zdumiewającej odwagi Joanny d'Arc po jednego z geniuszy tej epoki, Leonarda Da Vinci. Mistrzowie malarstwa, jak Botticelli, Michał Anioł, Rafael Santi, Tintoretto czy Durer inspirują uczniów do występów na najwyższym poziomie.

W dziedzinie nauki siódmoklasiści studiują chemię i fizykę. Na chemii uczniowie obserwują właściwości spalania, budując ogień i zapoznają się z obiegiem wapna oraz działaniem kwasów i zasad. Na fizyce rozpoczynają studia nad mechaniką i badają zjawiska elektryczne, cieplne i wizualne, obserwując, w jaki sposób materiały pośredniczą w naszych doświadczeniach zmysłowych.

Opierając się na geografii świata fizycznego szóstej klasy, w tym roku głównym celem jest geografia kulturowa, a każdy uczeń ma wgląd w szereg kultur z całego świata.

Na matematyce koncepcje algebraiczne są wprowadzane i ćwiczone w ramach przygotowań do algebry ósmej klasy. Wprowadza się również podstawy geometrii euklidesowej.
W sztuce językowej każdy uczeń zanurza się w słowach i czerpie inspirację z wewnątrz i z zewnątrz. Równowaga jest negocjowana między zakresem form (rym, metrum i styl) a kreatywnym głosem każdego ucznia-pisarza.